Üye İşlemleri Alışveriş Sepeti
+90 (216) 99 000 99 Kampanyalar Biz Kimiz?
Alan Adı Hosting Sunucu Marka SSL Projeler SSS Belgeler BTS Forum
Anasayfa » Forum » Sunucu Hizmetleri » Linux Yönetim » Açık Portları Sorgulamak (10011,9987,2010) (TCP/UDP)
Forum Anasayfa Yeni Üyelik Üye Girişi Şifremi Unutum Son Konular Güncel Konular Aktif Üyeler Forumda Ara

Açık Portları Sorgulamak (10011,9987,2010) (TCP/UDP)

Rıdvan.D.
Tarihi: 22-08-2013 23:34
Öncelikle Linux sunucunuzda "tcpdump -nn port 10011" gibi port kontrol komutunu çalıştırınız. 10011 yenine kontrol etmek istediğiniz portu yazın. Eğer sunucuda tcpdump yüklü değil ise yüklemek için "yum install tcpdump -y" komutunu uygulayın.

"tcpdump -nn port 10011" komutunu uygulayınca 10011 portuna gelen tüm istekleri göreceksiniz. Eğer şuanda herhangi bir istek gelmiyor ise aşağıdaki linkten siz bu porta bir istek gönderebilirsiniz. İstek geldiğinde komut satırında otomatik olarak sunucuya gelen isteğe dair paket detayları görüntülenecektir. Eğer istek geldiğinde bu detayları görüyorsanız sunucunuza 10011 port erişiminde herhangi bir problem yoktur.

Sunucuya istek gelmesinde problem yok fakat oyun, program gibi uygulamalar o port üzerinden işlem yapamıyor, çalışmıyor, bağlanılamıyor ise kurduğunuz uygulama veya oyunun port ayarlarında veya sisteminde bir problem olabilir.

Porta istek göndermek için: http://www.base64online.com/port-check.php
Bahadir
Tarihi: 27-08-2013 03:22
Sunucudaki apache , mysql server bunları kapattım fakat yine aynı problem fransa lokasyonla Türkiye lokasyon arasındaki fark nedir acaba fransa lokasyon olanlar girebiliyorda Türkiye lokasyon neden giremiyor listedeki tüm işletim sistemlerini denedim 32 bit ve 64 bit olmak üzere hepsinde aynı problem.
yqt355
Tarihi: 28-08-2013 01:10
Biri Yardımcı Olabilrmi Server Kurdum Putty den Ayarlarını Yapamıyorum ??
Bahadir
Tarihi: 30-08-2013 03:03
Evet test ettim ve portun kapalı olduğu sonucunu aldım lütfen açık diye iddia etmeyelim artık bu kadar kişinin sunucusunda kapalı teamspeak ile ilgili yerli yabancı bir çok forum sitesini ziyaret ettim hatamı log dosyalarımı paylaştım bir çok çözüm denedim hiç biri işe yaramadı kesinlikle sunucu taraflı bir şey olduğu kesindi yani
Rıdvan.D.
Tarihi: 30-08-2013 13:59
Belirttiğiniz sayfada "Port 10011 is open at 91.93.151.127" yazmaktadır.

Port açık görünmektedir.

Ayrıca konuda belirttiğim portun açık olup olmadığını sorgulamak içindir. Sizin bu testiniz ile porttan isteği karşılayan programın açık olup olmadığını sorgulamak içindir.
Bahadir
Tarihi: 30-08-2013 14:39
Cevabınız için teşekkürler bu kadar kişi sorun yaşıyor ts ile ilgili detaylıca etraflıca bi ilgilenilse bu sorunun kaynağı bi bulunsa ?
mersinliplayer
Tarihi: 29-03-2016 22:37
windows için ts3 yatqa queriy porunu nasıl değiştirildi hakkında bilgisi olan yazıversin lütfen şimdide teşekürler..
Yöncü Bilişim
Hizmetlerimiz
Ücretsiz Servisler
Sosyal Medyada Biz
Hesap ve IBAN Numaraları Adres, Telefon ve Kroki Belgeler ve İzinler İnsan Kaynakları Referanslarımız İletişim Bilgileri Ücretsiz Üyelik Destek Sistemi Privacy Policy Sözleşmeler Hakkımızda Kadromuz SSS
Bedava .tk Uzantılı Domain VDS, VPS Sanal Sunucu WhatsApp Business API SSL Güvenlik Sertifikası Alan Adı API ve Bayilik Marka Tescil Hizmeti Web Tasarım Hizmeti Web Hosting Hizmeti Mail Hosting Hizmeti Yeni Alan Adı Kaydı Alan Adı Backorder Alan Adı Transfer Sunucu Kiralama
Hizmetlerde Online Yönetim Üyeler Arası Aktarım Alan Adı Transfer Kilidi A Record IP Yönlendirme Mail ve SMS Hatırlatma Whois Gizlilik Koruma Alt İsim Sunucu Oluşturma Hazır Uygulama Kurulumu Yapım Aşamasında Sayfası İletişim Bilgi Değiştirme DNS Yönlendirme URL Yönlendirme Satılık Sayfası Teklif Sayfası
Destek Merkezi: Yöncü Bilişim Çözümleri Ltd. Şti.
Tel: +90 (216) 99 000 99 - Faks: +90 (216) 344 18 90
Copyright © 2001 - 2024
Yöncü Bilişim Çözümleri bir OSBIL Markasıdır
Osbil Technology Ltd. - Serbest Liman Bölgesi
S.L.B.T. 447, No:435 Gazimağusa KKTC
Yöncü SSL