Üye İşlemleri Alışveriş Sepeti
+90 (216) 99 000 99 Kampanyalar Biz Kimiz?
Reklamını Bildir
Alan Adı Hosting Sunucu Marka SSL Projeler SSS Belgeler BTS Forum
Anasayfa » Marka Tescil Hizmeti » Belgesiz .com.tr Alan Adı Almak

Belgesiz .TR Alan Adı Satın Almak

Gerçekten Belgesiz mi?

Evet, gerçekten belgesiz. Alan adını almak için belgeniz yoksa bu yol ile istediğiniz .com.tr alan adını alabilirsiniz.

Bu İşlem Yasal mı?

Evet, yasal. Sizden alan adı kaydı için belge istemiyor, kayıt için gerekli tescil belgesini adınıza bir oluşturuyoruz.

Alan Adı Belgesiz Nasıl Kayıt Ediliyor?

Bildiğiniz gibi .com.tr alan adı kaydı normalde belge ile yapılmaktadır, belgesiz yapılamaz. .com.tr alan adı kaydı için gerekli olan belgelerden biride marka başvuru belgesidir. Biz sizin adınıza Türk Patent Enstitüsü'ne alacağınız ismin marka başvurusunu yapıyoruz, yapılan başvuru belgesi ile alan adını kayıt ediyoruz.

Toplam Nekadar Ödemeliyim?

Marka başvuru ücreti 600 TL + .com.tr alan adı ücreti 30 TL = 630 TL Bunun haricinde herhangi bir ek ücret yoktur.

Bu Hizmetinden Nasıl Faydalanabilirim?

Öncelikle marka tescil sayfamızdan online olarak alacağınız ismin marka başvurusunu çok kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Marka başvurunuzun tamamlanması için vekaletnameyi(Sadece Başvuru - Başvuru+Tescil) indirerek imzalı olarak bize faks veya mail olarak iletmeniz yeterlidir. Belgeler bize ulaştıktan sonra ilk mesai gününde işleme alınır, 2-3 saate kadar marka başvurunuz tamamlanır ve marka adı korumaya alınarak marka başvuru belgeniz elimizde olur. Marka başvuru belgenize ek olarak sitemizden alacağınız .com.tr alan adı siparişini geçip .tr tahsis formunu imzalayarak kimliğinizle birlikte bize iletmeniz durumunda istediğiniz .com.tr alan adını birkaç saat için de rezerve eder korumaya alırız ve genellikle aynı gün içerisinde aktifliğini sağlayabiliriz.
Özetle Yapacaklarınız:
* Marka tescil sayfasından sipariş geçip ödeme yapmak,
* Anasayfa'dan alacağınız .com.tr alan adını sipariş geçip ödeme yapmak,
* Vekâletnameyi (Sadece Başvuru - Başvuru+Tescil) imzalayarak iletmek (Noter onayı gerekmez),
* Marka Hizmet Sözleşmesi'ni doldurup imzalayarak iletmek,
* .tr Tahsis formu'nu imzalayarak iletmek,
* Arkalı önlü kimlik fotokopinizi iletmek,
Belgeleri buradan online olarak veya adresine mail olarak iletebilirsiniz.
Mail olarak iletilen evraklarda işlemler daha hızlı olmaktadır.

İşlem Sürece Nedir, Ne Zaman .com.tr Kullanmaya Başlayabilirim?

Bir mesai günü içerisinde işlemleriniz tamamlanabilir, sabah yapılan başvuruda akşama kadar .com.tr alan adınız aktif edilebilir. Kargo ile gönderilen evraklarda veya özel araştırma gereken kelimelerin marka başvuruları zaman alabilmektedir.

Alan Adının Kapanma Riski Var mı?

Marka başvuru belgesi ile alan adı kaydı yapılarak alan adı kullanımına başlanır, marka araştırması 6-12 ay sürer bu süre sonunda başvurunuzun red olursa veya onaylanır da tescil ücreti ödenmez ise marka tescilini almamış olursunuz. Fakat .com.tr çalışmaya devam eder. Bundan sonraki süreçte .tr alan adı yönetimi sizden marka tescil belgenizi ibraz etmenizi isteyebilir fakat şuana kadar böyle bir durum yok denecek kadar azdır. Markanız onaylanmasa dahi .com.tr kullanımı uzun yıllar devam edebilir. Bu konuda bir sorun yaşamanız halinde ise yeniden marka başvurusu yaparak aynı alan adı yeniden alınabilir.

Uzun Süreçte Alan Adını Kaybeder miyim?

Alan adına 2 (iki) yıl itiraz gelmemişse .tr uyuşmazlık kurul kararı ile marka başvurusunun tescille sonuçlanıp sonuçlanmadığına bakılmaksızın alan adı sahibinde bırakılır, kapatılmaz, belge istenmez.

Yöncü Bilişim
Hizmetlerimiz
Ücretsiz Servisler
Sosyal Medyada Biz
Hesap ve IBAN Numaraları Adres, Telefon ve Kroki Belgeler ve İzinler İnsan Kaynakları Referanslarımız İletişim Bilgileri Ücretsiz Üyelik Destek Sistemi Privacy Policy Sözleşmeler Hakkımızda Kadromuz SSS
Bedava .tk Uzantılı Domain VDS, VPS Sanal Sunucu WhatsApp Business API SSL Güvenlik Sertifikası Alan Adı API ve Bayilik Marka Tescil Hizmeti Web Tasarım Hizmeti Web Hosting Hizmeti Mail Hosting Hizmeti Yeni Alan Adı Kaydı Alan Adı Backorder Alan Adı Transfer Sunucu Kiralama
Hizmetlerde Online Yönetim Üyeler Arası Aktarım Alan Adı Transfer Kilidi A Record IP Yönlendirme Mail ve SMS Hatırlatma Whois Gizlilik Koruma Alt İsim Sunucu Oluşturma Hazır Uygulama Kurulumu Yapım Aşamasında Sayfası İletişim Bilgi Değiştirme DNS Yönlendirme URL Yönlendirme Satılık Sayfası Teklif Sayfası
Destek Merkezi: Yöncü Bilişim Çözümleri Ltd. Şti.
Tel: +90 (216) 99 000 99 - Faks: +90 (216) 344 18 90
Copyright © 2001 - 2022
Yöncü Bilişim Çözümleri bir OSBIL Markasıdır
Osbil Technology Ltd. - Serbest Liman Bölgesi
S.L.B.T. 447, No:435 Gazimağusa KKTC
Yöncü SSL