Üye İşlemleri Alışveriş Sepeti
+90 (216) 99 000 99 Kampanyalar Biz Kimiz?
Alan Adı Hosting Sunucu Marka SSL Projeler SSS Belgeler BTS Forum
Anasayfa » Kampanya ve Haberler » Backorder Nedir, Neden Backorder?

Backorder Nedir, Neden Backorder?Neden Yöncü Bilişim?
  • Yöncü Bilişim, Dünya'da en ucuz backorder hizmet sağlayıcısıdır.
  • Türkiye'de backorder hizmeti veren yerli ilk kurumdur.
  • Backorder başarılı olan alan adları ilk sipariş geçende kalır, açık artırma yoktur.
  • Backorder olmayan alan adları için ödenen backorder ücretinin tamamı kesintisiz iade edilir

Backorder Nedir?
Backorder, süresi biten alan adlarının otomatik olarak takip edilmesi ve silindiği saniyede kayıt edilmesidir.
Alan adları (domainlerin) silinme günü dahi tam olarak bilinmemesine rağmen firmamız milyonlarca silinen domain isimlerini takip ederek çıkarttığı istatistiklere göre alan adlarının silineceği günü ve saati tespit edebilmektedir.
Sistemimiz, backorder yapılan bir alan adı günde milyonlarca kez sorguluyarak silindiği an kayıt olmasını sağlamaktadır.
Backorder sistemi normal alan adı kaydına göre daha pahalıdır, bunun nedenide sorgulamalarda sunucularda oluşan performans kaybıdır.

Neden Backorder?
Backorder kısaca silinen alan adının otomatik kaydı demektir. Backorder sistemini genelde bir alan adı almak isteyen fakat o alan adının farklı biri tarafından alındıgını gören kişiler yararlanırlar. Bazıları "Neden Backorder?" yapcam ki silinince ben sorgular alırım diye düşünür ama bu genelde mümkün olmaz. Fakat neden; daha önceden kullanılan alan adları google ve diğer arama motorlarında yer aldıklarından, zati mevcut bir giren kitlesi oldugundan hali hazırda bir hit aldığından bu alan adlarını backorder sistemleri zatan takip etmektedir. Bu alan adını siz backorder yapıp almazsanız, silinince aliyim diye düşünürseniz yanılırsınız ve alan adı size daha pahalıya maal olur.
Örnek Olarak: yoncu.com gibi bir alan adını almak istiyoruz diyelim.
Önerilen: Alan adını backorder yaptığınızda silindiği zaman sistem  yoncu.com alan adını alır ve alan adı bizim olur.
Önerilmeyen: yoncu.com alan adını backorder yapılmazsa, düşünce alırım diye beklenirse yoncu.com zaten şuan aktif olan bir alan adı oldugundan %99 silindiğinde bu alan adını bir backorder firması otomatik olarak alacaktır. Siz halen daha yoncu.com alan adını almak isterseniz, alan adını backorder yapan firma ile iletişime geçerek onlardan almalısınız bu alımda açık artırma ile yapılır. Uygun fiyata backorder yaparak alabileceğiniz bir alan adı belkide size bu açık artırmada milyarlar vermenize neden olacaktır.

Yöncü Bilişim
Hizmetlerimiz
Ücretsiz Servisler
Sosyal Medyada Biz
Hesap ve IBAN Numaraları Adres, Telefon ve Kroki Belgeler ve İzinler İnsan Kaynakları Referanslarımız İletişim Bilgileri Ücretsiz Üyelik Destek Sistemi Privacy Policy Sözleşmeler Hakkımızda Kadromuz SSS
Bedava .tk Uzantılı Domain VDS, VPS Sanal Sunucu WhatsApp Business API SSL Güvenlik Sertifikası Alan Adı API ve Bayilik Marka Tescil Hizmeti Web Tasarım Hizmeti Web Hosting Hizmeti Mail Hosting Hizmeti Yeni Alan Adı Kaydı Alan Adı Backorder Alan Adı Transfer Sunucu Kiralama
Hizmetlerde Online Yönetim Üyeler Arası Aktarım Alan Adı Transfer Kilidi A Record IP Yönlendirme Mail ve SMS Hatırlatma Whois Gizlilik Koruma Alt İsim Sunucu Oluşturma Hazır Uygulama Kurulumu Yapım Aşamasında Sayfası İletişim Bilgi Değiştirme DNS Yönlendirme URL Yönlendirme Satılık Sayfası Teklif Sayfası
Destek Merkezi: Yöncü Bilişim Çözümleri Ltd. Şti.
Tel: +90 (216) 99 000 99 - Faks: +90 (216) 344 18 90
Copyright © 2001 - 2024
Yöncü Bilişim Çözümleri bir OSBIL Markasıdır
Osbil Technology Ltd. - Serbest Liman Bölgesi
S.L.B.T. 447, No:435 Gazimağusa KKTC
Yöncü SSL