Üye İşlemleri Alışveriş Sepeti
+90 (216) 99 000 99 Kampanyalar Biz Kimiz?
Alan Adı Hosting Sunucu Marka SSL Projeler SSS Belgeler BTS Forum
Anasayfa » Projeler » WhatsApp İşletme API

WhatsApp Kurumsal REST API Service

WhatsApp İşletme API hizmeti Yöncü Bilişim Çözümleri tarafından aktif edildiğinde panelinizde doğrulama için QR Code görünür, telefonunuzda WhatsApp Business uygulamasında bağlı cihazlar menüsünden QR Code okutarak erişim aktif edilir. Siz bağlı cihazı sonlandırana kadar Yöncü Bilişim Çözümleri WhatsApp Business API hizmeti kullanılabilir.

Yöncü Bilişim Çözümleri WhatsApp Business API üzerinden gönderdiğiniz mesajlar için normal uyuglamadan gönderdiğiniz gibi anında iletilir, herhangi bir limitleme veya kısıtlama yoktur.

Gelen mesajlar için Callback API kullanılabilir. Callback API size gelen mesajların belirttiğiniz bir URL adresine JSON olarak post edilmesini sağlar. Mesaj geldiğinde tetiklenir, kullanıcı başlatamaz.

Paket ve Ücretler:

BETA aşamasında olan sistemimiz ilk ay sınırsız kulanım ücreti 190 TL dir. Beta aşamasında herhangi bir limitleme yoktur. Hemen satın almak için buradan sepete ekleyebilirsiinz: SATIN AL

Kurulum ve Aktiflik:

Satın alam sonrası size sağlanacak WhatsApp Servis ID bilgisini aşağıdaki linklerde her alan SERVICEID alanına yazarak WhatsApp Web erişimine giriş yapabilirsiniz. Giriş yaptığınızda açılan sayfada servisi başlatabilirsiniz. Servis başladığında ekrana gelecek QR Code telefonunuzdaki WhatsApp uygulamasından cihaz ekleme menüsüne girerek okutmalısınız. QR Code okuttuğunuzda doğrulama sağlanmış olur ve API servisi kullanılabilir. Mesaj gönderme işlemlerinin daha hızlı olması için telefonunuzdan WhatsApp uygulama ayarlarında kişi listesine erişimi engellemenizi öneririz, WhatsApp uygulaması rehberinize erişemez ise kişilerin isimleri yerinde telefon numaralarını görünür ve bu durum mesaj gönderimini hızlandıracaktır.

Genel Özellikler:

Web Panel ve Servis Resimleri:

WhatsApp Web:

Web arayüzü ile qr code doğrulanabilir, oturum açılabilir, mesaj alma ve gönderme yapılabilir, servis resetleme ve kuyruk kontrolü sağlanabilir.

https://www.yoncu.com/API/WhatsApp/SERVICEID/Web

Only Send Özelliği:

Yöncü WhatsApp Web Panel üzerindeki ayarlar alanıda yer alan "Only Send" özelliği default olarak açık şekilde gelir. Bu özellik sayesinde mobil uyuglama, whatsapp web ve Yöncü WhatsApp API servisini kullanabilirsiniz. Eğer bu desteği kapatırsanız WhatsApp üzerindeki tüm mesajlar silinir ve son gelen mesajlar Yöncü WhatsApp Web paneline aktarılır. Callback API servisi kullanılacak ise bu seçeneğin aktif edilmesi gerekmektedir. WhatsApp servisi üzerinden mesaj gönderme için pasif yapmanız gerekmez, Only Send seçeneği aktif(işaretli) kalabilir.

WhatsApp API Dökümanları:

API Dökümanları sayfasındaki WhatsApp başlığı altında kullanabileceğiniz tüm WhatsApp API örneklerini görebilirsin ve online olarak test edebilirsiniz.

WhatsApp Eklentileri:

WHMCS indirerek linkteki anlatıma göre ana Yöncü modülünü kurduktan sonra modül içindeki Yöncü WhatsApp eklentisini aktif edebilirsiniz.

Gelişmiş Erişim Yönetimi:

id(API Kullanıcı ID) ve key(API Key) bilgisini Üye İşlemler/Menü Devamı/Güvenlik Ayarları/API Erişimi menüsünden alabilirsiniz. Oturum açma api id ve key ile HTTP Basic Authorization olarak yapılabilir veya tam/özel erişim kısıtlamalı token oluşturulabilir. Token detayları için burayı inceleyebilirsiniz.

Api Yazılım Bilgisi:

Respons body json formatındadır. Örnek Başarılı Response Body: [true,{"status":1}] şeklindedir. Örnek Başarısız Response Body: [false,"Servis Bulunamadı"] şeklindedir.

Bilgi: Json, Wikipedi, PHP , Örnek Kod ve Eklentiler , API Dökümanları

Yöncü Bilişim
Hizmetlerimiz
Ücretsiz Servisler
Sosyal Medyada Biz
Hesap ve IBAN Numaraları Adres, Telefon ve Kroki Belgeler ve İzinler İnsan Kaynakları Referanslarımız İletişim Bilgileri Ücretsiz Üyelik Destek Sistemi Privacy Policy Sözleşmeler Hakkımızda Kadromuz SSS
Bedava .tk Uzantılı Domain VDS, VPS Sanal Sunucu WhatsApp Business API SSL Güvenlik Sertifikası Alan Adı API ve Bayilik Marka Tescil Hizmeti Web Tasarım Hizmeti Web Hosting Hizmeti Mail Hosting Hizmeti Yeni Alan Adı Kaydı Alan Adı Backorder Alan Adı Transfer Sunucu Kiralama
Hizmetlerde Online Yönetim Üyeler Arası Aktarım Alan Adı Transfer Kilidi A Record IP Yönlendirme Mail ve SMS Hatırlatma Whois Gizlilik Koruma Alt İsim Sunucu Oluşturma Hazır Uygulama Kurulumu Yapım Aşamasında Sayfası İletişim Bilgi Değiştirme DNS Yönlendirme URL Yönlendirme Satılık Sayfası Teklif Sayfası
Destek Merkezi: Yöncü Bilişim Çözümleri Ltd. Şti.
Tel: +90 (216) 99 000 99 - Faks: +90 (216) 344 18 90
Copyright © 2001 - 2024
Yöncü Bilişim Çözümleri bir OSBIL Markasıdır
Osbil Technology Ltd. - Serbest Liman Bölgesi
S.L.B.T. 447, No:435 Gazimağusa KKTC
Yöncü SSL