Üye İşlemleri Alışveriş Sepeti
+90 (216) 99 000 99 Kampanyalar Biz Kimiz?
Reklamını Bildir
Alan Adı Hosting Sunucu Marka SSL Projeler SSS Belgeler BTS Forum
Anasayfa » Projeler » WhatsApp İşletme API

WhatsApp Kurumsal REST API Service

WhatsApp İşletme API hizmeti Yöncü Bilişim Çözümleri tarafından aktif edildiğinde panelinizde doğrulama için QR Code görünür, telefonunuzda WhatsApp Business uygulamasında bağlı cihazlar menüsünden QR Code okutarak erişim aktif edilir. Siz bağlı cihazı sonlandırana kadar Yöncü Bilişim Çözümleri WhatsApp Business API hizmeti kullanılabilir. QR Code okutularak cihaz eklenince whatsapp uygulamasındaki tüm konuşmalar web/api ortamına aktarılır ve telefon üzerinden silinir. Yöncü Bilişim Çözümleri WhatsApp Business API servisini kullanırken servis telefona mesaj geldiği anda çekerek telefondan sileceği için servis aktif durumdayken telefon üzerinde mesajları göremezsiniz.

Yöncü Bilişim Çözümleri WhatsApp Business API üzerinden gönderdiğiniz mesajlar için normal uyuglamadan gönderdiğiniz gibi anında iletilir, herhangi bir limitleme veya kısıtlama yoktur.

Gelen mesajlar için Callback API kullanılabilir. Callback API size gelen mesajların belirttiğiniz bir URL adresine JSON olarak post edilmesini sağlar. Mesaj geldiğinde tetiklenir, kullanıcı başlatamaz.

Paket ve Ücretler:

BETA aşamasında olan sistemimiz ilk ay sınırsız kulanım ücreti 1 TL dir. Beta aşamasında herhangi bir limitleme yoktur. Hemen satın almak için buradan sepete ekleyebilirsiinz: SATIN AL

Kurulum ve Aktiflik:

Satın alam sonrası size sağlanacak WhatsApp Servis ID bilgisini aşağıdaki linklerde her alan SERVICEID alanına yazarak WhatsApp Web erişimine giriş yapabilirsiniz. Giriş yaptığınızda açılan sayfada servisi başlatabilirsiniz. Servis başladığında ekrana gelecek QR Code telefonunuzdaki WhatsApp uygulamasından cihaz ekleme menüsüne girerek okutmalısınız. QR Code okuttuğunuzda servis telefon gelen mesajlarınızı Web Ortamına aktaracak ve telefondan silecektir. Tüm gelen mesajlar web ortamına aktarıldıktan ve telefondan silindikten sonra Web ve API servisleri kullanılabilir. Mesaj aktarma zaman alabilir bu nedenle hızlı başlangıç için önerimiz eski tüm sohbehleri silmenizdir. Ayrıca mesaj gönderme işlemlerinin daha hızlı olması için telefonunuzdan WhatsApp uygulama ayarlarında kişi listesine erişimi engellemenizi öneririz, WhatsApp uygulaması rehberinize erişemez ise deki kişilerin isimleri yerine telefon numaralarını gösterir ve bu durum mesaj gönderimini hızlandıracaktır.

Genel Özellikler:

Web Panel ve Servis Resimleri:

WhatsApp API Dökümanları:

API Dökümanları sayfasındaki WhatsApp başlığı altında kullanabileceğiniz tüm API örneklerini görebilirsin ve online olarak test edebilirsiniz.

WhatsApp Web:

Web arayüzü ile qr code doğrulanabilir, oturum açılabilir, mesaj alma ve gönderme yapılabilir, servis resetleme ve kuyruk kontrolü sağlanabilir.

https://www.yoncu.com/API/WhatsApp/SERVICEID/Web

WhatsApp Eklentileri:

WHMCS indirerek linkteki anlatıma göre ana Yöncü modülünü kurduktan sonra modül içindeki Yöncü WhatsApp eklentisini aktif edebilirsiniz.

Gelişmiş Erişim Yönetimi:

id(API Kullanıcı ID) ve key(API Key) bilgisini Üye İşlemler/Menü Devamı/Güvenlik Ayarları/API Erişimi menüsünden alabilirsiniz. Oturum açma api id ve key ile HTTP Basic Authorization olarak yapılabilir veya tam/özel erişim kısıtlamalı token oluşturulabilir. Token detayları için burayı inceleyebilirsiniz.

Api Yazılım Bilgisi:

Respons body json formatındadır. Örnek Başarılı Response Body: [true,{"status":1}] şeklindedir. Örnek Başarısız Response Body: [false,"Servis Bulunamadı"] şeklindedir.

Bilgi: Json, Wikipedi, PHP , Örnek Kod ve Eklentiler , API Dökümanları

Yöncü Bilişim
Hizmetlerimiz
Ücretsiz Servisler
Sosyal Medyada Biz
Hesap ve IBAN Numaraları Adres, Telefon ve Kroki Belgeler ve İzinler İnsan Kaynakları Referanslarımız İletişim Bilgileri Ücretsiz Üyelik Destek Sistemi Privacy Policy Sözleşmeler Hakkımızda Kadromuz SSS
Bedava .tk Uzantılı Domain VDS, VPS Sanal Sunucu WhatsApp Business API SSL Güvenlik Sertifikası Alan Adı API ve Bayilik Marka Tescil Hizmeti Web Tasarım Hizmeti Web Hosting Hizmeti Mail Hosting Hizmeti Yeni Alan Adı Kaydı Alan Adı Backorder Alan Adı Transfer Sunucu Kiralama
Hizmetlerde Online Yönetim Üyeler Arası Aktarım Alan Adı Transfer Kilidi A Record IP Yönlendirme Mail ve SMS Hatırlatma Whois Gizlilik Koruma Alt İsim Sunucu Oluşturma Hazır Uygulama Kurulumu Yapım Aşamasında Sayfası İletişim Bilgi Değiştirme DNS Yönlendirme URL Yönlendirme Satılık Sayfası Teklif Sayfası
Destek Merkezi: Yöncü Bilişim Çözümleri Ltd. Şti.
Tel: +90 (216) 99 000 99 - Faks: +90 (216) 344 18 90
Copyright © 2001 - 2022
Yöncü Bilişim Çözümleri bir OSBIL Markasıdır
Osbil Technology Ltd. - Serbest Liman Bölgesi
S.L.B.T. 447, No:435 Gazimağusa KKTC
Yöncü SSL