Üye İşlemleri Alışveriş Sepeti
+90 (216) 99 000 99 Kampanyalar Biz Kimiz?
Reklamını Bildir
Alan Adı Hosting Sunucu Marka Web Tasarım SSL SSS Belgeler BTS Forum
Anasayfa » Marka Tescil Hizmeti

Marka Tescili ve Araştırma Başvuru

Marka Sınıfları: Tüm Sınıflar ve İçerikleri İçin Buraya Tıklayınız

123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445
Hizmet Bedeli0.00
Harç Bedeli0.00
Toplam Tutar0.00

* Bu sayfadan online başvuru yapılmalı,
* Vekalet(Sadece Başvuru - Başvuru+Tescil) doldurularak imzalanmalı. (Noter onayı gerekmez, vekalette yer alan adres ikametgah adresiniz ile aynı olmalıdır)
* Kimlik fotokopisi (arkalı-önlü),
* Hizmet sözleşmesi doldurularak imzalanmalı,
Belgeleri Buradan online olarak veya mail adresine gönderebilirsiniz. Online evrak gönderiminde işlemler daha hızlı sonuçlanmaktadır.

* Bu sayfadan online başvuru yapılmalı,
* Vekalet(Sadece Başvuru - Başvuru+Tescil) doldurularak kaşelenip imzalanmalı, (Noter onayı gerekmez)
* Şirket yetkilisi imza sirküsü,
* Hizmet sözleşmesi doldurularak kaşelenip imzalanmalı,
Belgeleri Buradan online olarak veya mail adresine gönderebilirsiniz. Online evrak gönderiminde işlemler daha hızlı sonuçlanmaktadır.

Online Başvuru: Bu sayfadan yapılan başvuru işlemi ve ödeme tamamlanmasıdır. Süreci 5 dakikada tamamlanabilir.
Belgeleri Hazırlama ve Gönderme: Gerekli belgelerin imzalaanarak tarafımıza iletilmesidir. Noter onayı vb. süreç gerektirmediğinden ortalama 1 saatde tamamlanabilir evraklardır.
Belge Kontrol ve Onay: Gönderdiğini belgeler tarafımızdan kontrol edilerek 2-3 saat içerisinde onaylanır ve başvurunuz tamamlanmış olur.
Belge onay süreci tamamlandıgında .com.tr alan adı başvurusu yapılarak kullanıma açılabilir, bu süreçte marka değerlendirme ve onay sürecine girer marka onaylanmasa dahi .com.tr alan adını kullanım hakkını almış olursunuz. Marka onay işlemi ortalama 5-12 ay sürebilir, bu süreç tamamlanır, marka onaylanırsa 1035 ₺ ödiyerek marka üzerinde sahiplik kazanabiliyoresunuz, onaylanmasa dahi .com.tr alan adını kullanıma devam edebilirsiniz. TR alan adı yönetmeliğine göre 2 yıl kullanılan alan adlarında sahiplik kazanırsınız. Bu süreçte .com.tr kapatılmasına dair bir itiraz veya uyarı gelir ise yeni bir marka başvurusu yapılarak alan adı yeniden alanabilir.
Marka Kabul ve İtiraz Süreci: Marka araştırma, itiraz değerlendirme ve yapılan uzun incelemeler sonucu tam olarak onaylanır, bu süreç 5-12 ay sürebilir.
Ödeme ve Onay: Bu süreçte markanın tescilinin tamamlanması için 1035 ₺ ücret ödenmelidir. Ödeme yapılmazsa marka başvurusu iptal edilir.
Tescil Belgisi Alımı: Ödemeden sonra düzenlenen marka tescil belgesi size kargo yolu ile iletilir. Bu süreçten sonra marka üzerinde 10 Yıl kullanım hakkı kazanırsınız.
Marka Süre Uzatma: Tescilinden 10 yıl sonra süresi biten markalar 940 ₺ ödeme yapılarak süresi 10 yıl daha uzatılarak koruma devam ettirilebilir.

Marka, bir firma ya da şahıs tarafından üretilen mal veya hizmetlerin, başka firma ya da şahıslar tarafından üretilen mal veya hizmetlerden ayırt edilmesini sağlayan; baskı yoluyla yayınlanabilen ve çoğaltılabilen her türlü işarete verilen addır.

Marka tescili de bu işaretlerin Türk Patent Enstitüsü (TPE) tarafından gerekli süreçler ve işlemler tamamlandıktan sonra bir belge ile koruma altına alınmasıdır.

Kişi adları, sözcükler, şekiller, harfler, sayılar gibi baskı yoluyla yayınlanabilen ve çoğaltılabilen her türlü işaret marka olabilir.

Marka ile ilgili en önemli kriter, kullanılan işaretin benzer ürün ya da hizmetlerden farklılaşmayı sağlayan “Ayırt Edici Özelliği”nin bulunması gerekliliğidir.

Tescilli Marka normal bir mal ya da hizmet gibi alınabilir ve satılabilir hatta miras bırakılabilir. Ama en önemlisi ürün ve hizmetlerin sunulmasında tanıtılmasında güven içinde kullanılabilir.

TC vatandaşı her kişi, Türkiye Cumhuriyeti sınırları içinde ikametgahı olan her gerçek veya tüzel kişi ve Türkiye Cumhuriyeti uyruğundaki kişilere kanunen veya fiilen marka koruması tanımış yabancı devletlerin gerçek veya tüzel kişileri de karşılıklılık ilkesi uyarınca Türkiye'de marka tescil başvurusu yapabilirler.

Yöncü Bilişim
Hizmetlerimiz
Ücretsiz Servisler
Sosyal Medyada Biz
Hesap ve IBAN Numaraları Adres, Telefon ve Kroki Belgeler ve İzinler İnsan Kaynakları Referanslarımız İletişim Bilgileri Ücretsiz Üyelik Destek Sistemi Privacy Policy Sözleşmeler Hakkımızda Kadromuz SSS
Bedava .tk Uzantılı Domain SSL Güvenlik Sertifikası Alan Adı API ve Bayilik Marka Tescil Hizmeti VDS, VPS Sanal Sunucu Web Tasarım Hizmeti Web Hosting Hizmeti Mail Hosting Hizmeti Yeni Alan Adı Kaydı Alan Adı Backorder Alan Adı Transfer Sunucu Kiralama
Hizmetlerde Online Yönetim Üyeler Arası Aktarım Alan Adı Transfer Kilidi A Record IP Yönlendirme Mail ve SMS Hatırlatma Whois Gizlilik Koruma Alt İsim Sunucu Oluşturma Hazır Uygulama Kurulumu Yapım Aşamasında Sayfası İletişim Bilgi Değiştirme DNS Yönlendirme URL Yönlendirme Satılık Sayfası Teklif Sayfası
Destek Merkezi: Yöncü Bilişim Çözümleri Ltd. Şti.
Tel: +90 (216) 99 000 99 - Faks: +90 (216) 344 18 90
Copyright © 2001 - 2021
Yöncü Bilişim Çözümleri bir OSBIL Markasıdır
Osbil Technology Ltd. - Serbest Liman Bölgesi
S.L.B.T. 447, No:435 Gazimağusa KKTC