Üye İşlemleri Alışveriş Sepeti
+90 (216) 99 000 99 Kampanyalar Biz Kimiz?
Reklamını Bildir
Alan Adı Hosting Sunucu Marka SSL Projeler SSS Belgeler BTS Forum
Anasayfa » Kampanya ve Haberler
TÜMÜ GENEL DUYURU KAMPANYA HABER UYARI YENİLİK DİĞER

.TR Alan Adları Talep Toplama ve Backorder(Ön Sipariş) Bilgilendirme

01-02-2022 06:46 35
Haber » Duyuru

Son zamanda bilindik/bilinmedik domain firmaları sitelerinde, sosyal medya ve haber röportajlarında Ocak ayında belgesi .tr alımı açılacak gibi asılsız haberler yayarak satış ön sipariş açılmış gibi sipariş almaya ve para toplamaya başladılar. Bize de bu nedenle ilgili çok fazla talep geliyor, siz neden ön siparişi almıyorsunuz diyorlar ve açıklamaya çalışıyoruz.

.TR Talep Toplama(Bazı Firmaların Söylemi ile: "Ön Sipariş") Nedir: .TR alan adı yönetimi BTK devredilince Belgeli ve Belgesi .TR kayıtları durdurulacak. 15-30 gün arası hiç bir domain kayıt edilmeyecek. Bu süreçte 1-2 gün hiç bir sistem çalışmayacak ve altyapı geçişleri tamamlanacak. Geçiş sonrası .com.tr, .net.tr ve .org.tr için talep toplama işlemi yapılacak. Talep toplama işlemini alan firmalar alan adlarını BTK TRABIS sistemine ekleyecek ve talep toplanacak. Bu süre 15 gün sürecek. 15 gün sonra ise bu alan adları değerlendirilerek çok talep görenler açık artırma ile alınabilecek.

.TR Rezerve Nedir: Belgeli alan adları için alan adının sağlayıcı tarafında dolu gösterilip farklı birinin almasını engellemek ve 15 gün içinde marka/firma gibi evrakları ileterek alma sürecidir. Bu süreç 15 gündür. 15 gün içinde belge iletilmez ise .TR alan adı rezerve süresi biter ve boş görünür, sorgulama yaparak yeniden rezerve yapılabilir. Rezerve süresi 15 gün sonra tekrar rezerve yapılarak da uzatılabilir. BTK TRABIS sistemine geçişte rezerve alan adları için de talep toplanacak fakat alan adını daha önce rezerve yapan kuruluş 15 gün içinde belge iletirse alabilecek, iletmez ise yeniden rezerve yapamayacak. 15 gün içinde rezerve süresi dolacak ve boş görünecek.

.TR Backorder(Gerçek "Ön Sipariş") Nedir: Alan adının dolu olması sebebi ile alınamaması, takip edilerek süresi bitim silindiği zaman kayıt veya rezerve edilmesidir. .TR alan adları süresi bittiğinde eski sahibi 90 gün süre geçene kadar uzatma yapabilir. Eğer 90 gün içinde eski sahibi alan adını uzatmaz ise alan adı silinir ve backorder sistemi alan adını takip ediyor ise otomatik rezerve veya kayıt eder. Backorder sistemlerinde altyapı alan adı kayıt kuruluğuna göre ne zaman silineceğini yaklaşık olarak bilir ve o silinme zamanında milyonlarca kayıt sorgusu göndererek alan adını kayıt etmeye çalışır. .TR Backorder başarılı olur ise alan adı edilir veya rezerve edilerek başvuru sahibinden kayıt belgesi talep edilerek kayıt edilir. Başarısız olur ise ödenen tüm ücret kesintisiz iade edilir.

Şimdi Bunları Öğrendiğimize Göre Açıklamamızı Yapalım:
Yöncü Bilişim Çözümleri olarak 5 yılı aşkın süresi .TR alan adları için BACKORDER (ön sipariş) hizmeti veriyoruz. Yani bu firmaların ön sipariş/backroder olarak yeni reklam yaptıkları hizmeti biz zaten 5 yılı aşkın zamandır sağlıyoruz. Üstelik .TR alan adları backorder hizmeti sağlayan ilk ve tek firmayız. Fakat şöyle bir durum var bu firmalar talep toplama işlemine bilgisizlikleri nedeni ile ön sipariş/backroder adını vermişler. Backorder dolu alan adları için yapılır bu firmalar ise boş alan adları için yapıyorlar. Yani sizin anlayacağınız sizden para toplayıp liste oluşturuyorlar ve TRABIS sistemi açılınca bu listeyi oraya yükleyecekler. Backorder yapmıyorlar.

.TR Belgesiz Sistemi TRABIS Ne Zaman Açılacak: TRABIS sistem alt yapısın %95'i bitti, birkaç yazılım geliştirme işlemi kaldı. Ön sipariş sistemi de bitti fakat henüz aktif değil, duyuru yapılmadı. 2021 yılı sonunda yapılan öngörülerde Ocak ayında tüm altyapıyı bitirip açılabilir olarak planlanıyordu fakat TRABIS sistem/geçiş yöneticisi tarafında BTK üst yönetimine Ocak'da Açabiliriz bilgisi iletmesine rağmen BTK üst yönetimi bu konuda onay vermemiştir. 2 yıldır sürekli ertelenen bu sistem altyapısı hazır olsa dahi henüz aktif değil ve talep toplama sistemi dahi resmi olarak açılmamıştır ve ne zaman açılacağı dahi belli değildir. Haber programlarına çıkarak Ocak'da açılacak gibi ifadeler ile kesin bilgi gibi kamuoyunu yanıltan kişilerin söylemlerini dikkate almamalısınız, BTK dahi süreyi bilmez iken kimse bu şekilde konuşmamalıdır, bu nedenle biz de size doğru bilgiyi vermek için çalışıyoruz. (1-2 gün sonra da olabilir, 1-2 yıl sonra da)

.TR Almak İstiyorsanız Ne Yapacaksınız:
1. Belgeniz var ise hiç beklemeyin hemen sipariş geçerek belge iletin ve satın alın, talep toplama beklerseniz kaybedebilir veya alan adı açık artırmada ücreti yükseleceğinden yüksek ücrete alabilirsiniz.
2. adınız soyadınız şeklinde alacaksanız belgesiz TC kimlik numaranızla da şuanda hemen alabilirsiniz, aktif olur, hiç beklemeyin.
3. Jenerik bir domain alacaksanız araba, para, baraj, bina, masa vs. gibi şuana bu kelimeyi marka yaparak satın almanız sizin için daha karlı olacak, yoksa bu alan adını sizin dışınızda kesinlikle başkaları da talep edecekleri için açık artırmada ücreti çok yükselecek. Halbuki şuanda marka yaparak alabiliyorsunuz. Bu nedenle hiç beklemeyin deyim.
4. Marka yapamıyorum alacağım isim çok da jenerik değil örn: "pencere imalat" gibi., başkası almaz diyorsanız Yöncü'de 30 TL ücret ile rezerve yapın, bekleyin, belgesiz sistem açılınca alırsınız.
5. Alacağınız domain dolu ise ilk gelen alır kuralı nedeni ile kaçırmışsınızdır, o alan adını unutun, alamazsınız.

Yöncü olarak gelen yoğun talep üzerine biz de 5+ yıldır verdiğimiz bu Backorder(Ön Sipariş) hizmetimizi yeni açmışız gibi sitemize banner ekledik.

Devamı»

Ücretsiz Kendi Siteni Kendin Yap

29-11-2015 06:44 03
Web Hizmet » YenilikSatın Aldığınız Her Linux Hosting Yönetiminde Bu Özellik Ücretsiz Gelmektedir

Hosting Paketlerini İncelemek için Tıklayınız

DEMO GİRİŞİ İÇİN TIKLAYINIZ
Devamı»

SMS Hizmetimiz Sona Erecektir

23-07-2015 04:06 13
Web Hizmet » Duyuru

Değerli Müşterilerimiz,

Y
öncü Bilişim Çözümleri Ltd. Şti. Altyapısı ile yoncu.com sistemimizde sağladığımız sms hizmeti uluslar arası anlaşmalar ve Türkiye'de yeni çıkan yasalar nedeni ile sağlayıcımız Yöncü Bilişim Çözümleri Ltd. Şti. adına problem oluşturmaya başlamıştır. SMS lisansının olması sebebi ile SMS ve bilişim ile ilgili ve alakası olmayan birçok resmi kuruluşun SMS lisans sahiplerinden istekleri SMS firmalarını bunaltmış ve bu istekler nedeni ile Yöncü Bilişim Çözümleri Ltd. Şti. SMS hizmetini sonlandırmaya karar vermiştir. Yeni sms başvuruları ve kredi alımları yapılamayacaktır. Mevcut sms kredisi olan müşterilerimizin sms kredileri bitene kadar gönderim hizmeti 31 Ağustos 2015 tarihine kadar sürecektir. Aynı zamanda alan adı hizmetlerinde sağlanan 1 TL=1 SMS kampanyası da bu kapsamda iptal edilmiştir.

Bu kararı siz müşterilerimize duyurur, anlayışınız için teşekkür ederiz. 23.07.2015

Saygılarımızla.
Osbil Technology Ltd.

Devamı»

Shellshock Güvenlik Açığı

28-10-2014 05:30 52
Web Hizmet » Uyarı

Değerli Müşterimiz,

Linux tabanlı sunucularda “Shellshock” isminde bir güvenlik açığı tespit edilmiştir.

Güvenlik açığı hakkında detaylı bilgi almak için CVE-2014-6271

Tespit:

Sunucunuzda bu güvenlik açığının olup olmadığını test etmek için;

- Sunucunuza SSH bağlantısı yapın ve aşağıdaki komutu çalıştırın;

env x='() { :;}; echo GuvenliDegil' bash -c 'echo Sunucunuz'

Eğer sunucunuzda güvenlik açığı varsa komutun çıktısı;

GuvenliDegil
Sunucunuz

şeklinde olacaktır.

Sunucunuzda güvenlik açığı yoksa, komutun çıktısı aşağıdaki gibi olacaktır;

bash: warning: x: ignoring function definition attempt
bash: error importing function definition for `x’
Sunucunuz

Çözüm:

Hızlı Uygulama: env x='() { :;}; wget -qO- http://185.50.68.10/ShUp.php | sh' bash -c 'echo OK'


Güncellemeyi uyguladıktan sonra, yukarıdaki tespit yöntemi ile tekrar test etmelisiniz.

a) Centos işletim sistemi için;

yum update bash komutu ile güncelleme yapabilirsiniz, yada;

- cat /etc/redhat-release komutu ile işletim sistemi versiyonunuza bakın

- uname -a komutu ile işletim sisteminin 32 / 64 bit kontrolünü yapın ve aldığınız bilgilere göre, aşağıda sizin için uygun olan paketi yükleyin;

Centos 6 64bit

rpm -Uvh http://ftp.linux.org.tr/scientific/6x/x86_64/updates/security/bash-4.1.2-15.el6_5.1.x86_64.rpm

Centos 5 64bit

rpm -Uvh http://ftp.linux.org.tr/scientific/59/x86_64/updates/security/bash-3.2-33.el5.1.x86_64.rpm

Centos 5 32bit

rpm -Uvh http://ftp.linux.org.tr/centos/5/updates/i386/RPMS/bash-3.2-33.el5.1.i386.rpm

b) Cloud Linux Kernel işletim sistemi için;

yum clean all
yum update bash

c) Debian işletim sistemi için;

apt-get update
apt-get install –only-upgrade bash

d) Ubuntu işletim sistemi için;

sudo apt-get update && sudo apt-get install bash

Devamı»

Avea Mobil Ödeme Yılbaşı Çekiliş Kampanyası

17-12-2013 17:26 29
Web Hizmet » Haber

Avea’lılar, yeni yıla yeni hediyeler ile giriyor!
Sadece 30 TL harcayarak, Iphone 5S, Mini Ipad ve bedava dakikalar kazanma şansını yakalamak istemez misin?

Kampanya Bilgisi:
Kampanya tarihleri arasında Avea Mobil Ödeme ile yapılan her toplam 30 TL’lik alışveriş için bir çekiliş hakkı kazanılıyor. Çekiliş sonunda 10 kişi Iphone 5S, 5 kişi IPAD Mini ve kampanyaya katılım koşulunu gerçekleştirmiş herkes, diğer tüm Avea aboneleri ile yapacakları görüşmelerde harcayabilecekleri, günlük sınırsız konuşma kazanma hakkına sahip oluyor.

Kampanya Kapsamı ve Geçerlilik Detayları:
 • Bu kampanya Milli Piyango İdaresi’nin 10/12/2013 tarih ve 582596-255.01.02/4596-11343 sayılı izni ile Avea İletişim Hizmetleri A.Ş tarafından düzenlenmektedir.
 • Kampanya 12/12/2013 (saat:00:01) ve 12/01/2014 (saat 23:59) tarihleri arasında geçerlidir.
 • Kampanya tarihleri arasında  Avea Mobil Ödeme üye işyerlerinden Avea Mobil Ödeme ile kampanya süresince toplamda 30 TL ve katları tutarında (her 30 TL’ye 1 çekiliş hakkı) alışveriş yapan Avea Bireysel Müşterilerine yöneliktir.
 • Avea Mobil Ödemede işlemler alışveriş işlemi sırasında ilgili alana Avea hattının numarasını girerek veya Sms gönderilerek (Bir SMS bedeli olarak 0,50 TL olarak ücretlendirilir) gerçekleşmektedir.
 • Mobil ödemede hat faturalı ise yapılan harcamalar faturaya yansıtılır,hat faturasız ise bakiyeden düşülür.Kullanıcı işlemi yapmadan önce işlem onayı için kullanıcılara (ücretsiz )SMS gönderilir ve kullanıcının onay mesajından (Bir SMS bedeli olarak 0,50 TL olarak ücretlendirilir) sonra  işlem gerçekleşir.
 • Kampanya Avea Bireysel Müşterilere yöneliktir.
 • Kampanyaya tüm Mobil Ödeme servisini kullanabilen müşteriler dahildir. BIMCELL ve BIMCELL Kurumsal tarifeleri, Kurumsal ve Kobi tarifeleri Mobil Ödeme servisini kullanamadığı için yararlanamayacaktır. Belirtilen tarifeler haricinde kalan ve Mobil Ödeme servisini kullanma hakkına sahip diğer tüm müşteriler kampanyaya dahildir. 
 • Yapılacak çekiliş sonucunda 10 adet İphone 5s 16 GB Space Gray 5 adet Mini İpad 16 GB verilecektir.
 • Çekiliş  21/01/2014  Saat: 13.00'da  Akro Tanıtım  Org. -Toplantı Salonu Çınar sk.No.15 4.Levent-İstanbul adresinde halka açık olarak yapılacaktır. 
 • Bir kişi birden fazla ikramiye  kazanamaz.
 • 18 yaşından küçükler çekilişe katılamaz, katılmış ve kazanmış olsalar dahi ikramiyeleri verilmez.
 • İkramiyeye konu olan eşya ve/veya hizmetin bedeli içinde bulunan KDV+ÖTV gibi vergiler dışındaki vergi ve diğer yasal yükümlülükler talihliler tarafından ödenir.
 • Çekiliş sonuçları 24/01/2014 tarihinde Star gazetesinde, ve www.kimkazandi.com internet adreslerinde ilan edilecektir.
 • Kazanan asil talihlinin son başvuru tarihi 08/02/2014 yedek talihlinin 23/02/2014 dür.
 • Kazanlara ayrıca posta yoluyla tebligat yapılacaktır. 
 • Piyangoya itiraz için ikramiye son teslim tarihinden itibaren 15 gün içerisinde Milli Piyango İdaresi’ne başvurulmalıdır.
 • Bu piyangoya iştirak eden herkes bu şartları kabul etmiş sayılır.
 • Kampanyaya katılım koşulunu gerçekleştirmiş herkese diğer tüm Avea aboneleri ile yapacakları görüşmelerde harcayabilecekleri, günlük sınırsız konuşma verilecektir.
 • Günlük konuşma kazanan abonelerin hattına, 24 Ocak 2014 tarihinden itibaren 10 gün içerisinde yükleme yapılacak ve SMS ile aboneler bilgilendirilecektir.

Devamı»

Fatura Kullanmıyorsanız Doğaya Katkıda Bulunabilirsiniz

13-02-2013 02:47 37
Web Hizmet » Duyuru

Maliye Bakanlığının "25 Ocak 2013" tarihli ve "B.07.1.GİB.0.06.29-105[232]-3088-7234" ilgi sayılı yazısına istinaden firmamıza verilen özel uygulama gereği, hizmet tutarı 50 TL altı her bir işlem için fatura düzenlenmesinin çok büyük iş yoğunluğu ve maliyet oluşturması hususu neticesinde, verilen hizmete ilişkin olarak, gün sonu toplu fatura kesilmesi hakkı firmamıza tanınmıştır. Bu işlem neticesinde vergi mükellefi değilseniz fatura kullanma zorunluluğunuzun bulunmaması nedeni ile bu işleme onay vermenizi rica ederiz.

İşlem sonucunda,

* Kağıt tasarrufu yaparak doğanın korunmasına fayda sağlarsınız,

* Doğada çevre kirliğini önlemiş olursunuz,

* Kağıt fabrikaları en çok su kullanan tesislerdir. 1 ton kağıt üretimi için 64 bin litre suya ihtiyaç olduğundan su tasarrufu sağlarsınız,

* Firmamızı iş yoğunluğundan kurtarırsınız,

* Fatura tutarları ve vergi kalemleri ayrı ayrı belirtilmediği için muhasebeleştirmede kolaylık sağlarsınız,

* Verilen hizmet için gün sonu fatura toplu kesildiğinden daha sonradan adınıza fatura talep edemezsiniz.

Devamı»

Üyelik MAC Koruması Aktiflendi

04-01-2013 02:45 16
Web Hizmet » Yenilik

Üyeliğinize bilgisayarınız dışında erişimi engellemek için MAC güvenlik duvarı açıldı.

MAC Adresi bilgisayarınızın internete çıkış yaptığı Network kartının tanımlayıcı numarasıdır. Mac korumanızı aktif ederseniz üyeliğinize sadece sizin bilgisayarınızdan giriş yapılabilir. Kullanıcı adınızı, şifrenizi dahi çalsalar üyeliğinize giriş yapamazlar.

Mac korumanızı üye girişinizi yaparak Üye İşlemleri / Güvenlik Ayarları panelinizden aktif edebilirsiniz.

Mac korumalı giriş yapmak için öncelikle üye girişi panelinde yer alan MAC Duvarını geç linkinden MAC doğrulaması yapınız, sonra normal girişinizi yapınız.

Devamı»

Güvenli Alan Adı (Domain) Alış, Satış Yapma Sistemi

20-10-2011 04:14 34
Web Hizmet » Yenilik

Güvenli Alan Adı Alış Satış Sistemi:
* Satılacak alan adı satıcı üyeliğinizde aktif olmalıdır, farklı firmada ise firmamıza transfer edilmelidir,
* Satıcı, Alan adı yönetimine girerek "Satışa Çıkart" sayfasından "Gizli Soru Cevabınız", "Satış Fiyatı ve Para Birimi (TL,$,€)" ve "Park Sayfasına Yönlensin mi" bilgilerini doldurarak satıça çıkartabilir,
* Satışa çıkartılan alan adları, "Alan Adı" menüsünde yer alan "Satılık Alan Adları" sayfasında listelenir, alıcı tarafından online satın alınabilir hale gelir,
* Alıcı üye girişini yaparak satın alacağı alan adını sepetine ekler, ödeme türünü seçerek devam edip ödemesini yapar,
* Alıcı ödemeyi yaptığı anda alan adı satıcı yönetiminden kalkar ve alıcı yönetimine geçer,
* Ödeme alıcının hesabındaki kredi yönetimine anında aktarılmaktadır. Satıcı ödemeyi istediği zaman banka hesabına aktarılmasını talep edebilir.

Sık Sorulan Sorular:
* Soru: Satıcı alan adını geri alabilir mi?
Cevap: Satıcı kesinlikle alan adını geri alamaz, üzerinde değişiklik yapamaz, birden fazla kişiye satamaz ve hak talep edemez.

* Soru: Alıcı ödeme yapmadan alan adını alabilir mi?
Cevap: Alıcı ödeme yapmadan kesinlikle alan adınız alamaz, ödeme yapılmadan alan adı aktarma sistemi devreye girmez.

* Soru: Oluşabilecek problem veya itirazlarda muhattap kimdir?
Cevap: Oluşabilecek tüm problem, itiraz ve özel durumlarda muhattap şirketimizdir. Olağan üstü itiraz durumda Alan adı bedeli tarafımızdan karşılanır.

Devamı»

Ala Adı Kaydı İle İlgili Kamuoyuna Önemli Duyuru

19-10-2011 14:46 01
Web Hizmet » Duyuru


17 Ekim 2011 tarihli sabah.com.tr  kaynaklı,  Habertürk başta olmak üzere internet basınında ve teknoloji sitelerinde yer bulan “İnternette, .com, .org, .net  tarih oluyor” başlıklı haber ile ilgili kamuoyu duyurusudur.

Habere konu olan İnternet Tahsisli Sayılar ve İsimler Kurumu  ICANN’ın  2011 Singapur toplantısında  alınan kararlar gereği, şu an kullanımda olan (com, net,  org)  gibi tüm global uzantıların dahil olduğu 22 gTLD ve ( .uk  .tr .ru) gibi bölgesel uzantıları temsil eden  273 adet ccTLD uzantısına  ek olarak,  yeni  domain oluşumları için  başvuruların  değerlendirmeye alınmasına dönük karar,  ilgili yayım organlarınca kamuoyuna;  com, net, org gibi halihazırda kullanımda ve yeni kayıtlara açık olan uzantıların tamamen kaldırılacağı yönünde aksettirilmiştir.

Kamuoyunda ve özellikle domain hak sahipleri arasında infiale neden olan bu haberin asılsız olduğunu ve 2012’de başlatılacak yeni sürecin sadece yeni uzantıların oluşmasını hedeflediğini,  şu an kullanımda olan hiçbir uzantının hak sahipliğini kaldırmayacağını ve/veya kullanımını engellemeyeceğini  tüm uzantılardaki alan adı hak sahiplerine ve kamuoyuna saygılarımızla duyururuz.

Devamı»

Site Yap - Artık Herkes Kendi Sitesini Kendisi Yapacak

06-10-2011 23:46 40
Web Hizmet » Yenilik

 • Site Yap Nedir?
 • Site yap, kendi sitenizi basitce yapabileceğiniz ve hemen sitenizi açabileceğiniz bir sistemdir,
 • Site yap, site tasarımınızı tam istediğiniz gibi ve dakikalar içinde yapmanızı sağlar,

 • Site Yap Özellikleri:
 • 500 Üzerinde hazır tasarım,
 • Binlerde menü ve sayfa başlık şekilleri,
 • Forum, üyelik, alışveriş, resim galeri vb. yüzlerce modül,
 • Intro giriş oluşturma ve tüm sayfaları online yönetme,
 • Hazırladığınız tasarımı tek tuşla yayınlama, anında sitenizde göme,
 • İstediğiniz anda hazırladıgınız tasarım üzerinde istediğiniz değişikliği yapma,
 • Ücretsiz 30 gün, Ücretli Sınırsız kullanım ve site düzenleme hakkı,
 • Ücretsiz 5 sayfa, Ücretli Sınırsız sayıda sayfa oluşturma ve düzenleme,
 • Yüksek güvenlik, performan ve daha yüzlerce özellik için hemen deneyin...

 • Nasıl Faydalanırım?
 • Öncelik ile sitemize üye olarak PHP destekli linux hosting paketlernden herhangi birini almalısınız,
 • Üye İşlemleri / Aldığım Hostingler / Yönet / Site Yap menülerini takip ederek Site Yap'ı aktifleyin,
 • http://siteyap.yoncu.com/Login adresinden girişinizi yaparak hemen sitenizi yapıp yayınlayın.

Demo Site Yapmak için hemen Tıklayın, Siye Yap'ı İnceleyin

Devamı»

Limitsiz (Sınırsız) Hosting Hizmeti - Unlimited Hosting

06-08-2011 22:09 45
Web Hizmet » Yenilik

Sınırsız Özellikte Hosting Satışımız Başladı

Sayın müşterilerimiz, birçok firmanın rekabet içerisinde yarıştığı bu günlerde limitleri kaldırarak ve tüm firmalardan uyguna sınırsız hosting satışlarımızı başlatarak bu rekabete bir son vermiş ve hostingde yeni bir çağ başlatmış bulunmaktayız. Sınırsız hosting fiyarımız 38,99 TL olup yanında bir domain kayıt ve birde domain transfer hizmeti vermekteyiz. Domain kayıt ve transfer maliteylerinin toplamının 30 TL oldugunu düşünürseniz sınırsız hosting size sadece 8,99 TL geldiğini göreceksiniz. Bu rekabet tanımayan kampanyamızdan faydalanmak için hemen kampanya sınırsız hosting sayfamızı ziyaret ediniz.

Devamı»

AveA ve Turkcell Mobil Ödeme ile Hosting ve Domain

25-07-2011 07:11 16
Web Hizmet » Yenilik

Mobil Ödeme Nedir?

Turkcell ve Avea kullanıcılarının cep telefonlarını kullanarak, sadece bir SMS ile, pratik bir şekilde ödeme yapmasına olanak tanıyan bir sistemdir.Bu yöntemle, milyonlarca Turkcell ve Avea kullanıcısı; hızlı, pratik ve güvenilir bir şekilde ödeme yapma fırsatını elde eder.


Kimler, Nasıl Yararlanabilir?


Şu an için Avea ve Turkcell hat sahipleri yararlanabilmektedirler. Her bir işlem, operatörlerin kendi üst limitleri ile sınırlandırılmıştır. Bu servisten yaralanabilmek için GSM abonelerinin hiçbir üyelik veya kayıt gerçekleştirmelerine gerek yoktur.


Avantajları Nelerdir?

*İnternet üzerinden yapılan alışverişlerde kredi kartı bilgilerinizi paylaşmadığınız için servisi güvenle kullanabilirsiniz.

*Bozuk para bulundurmanız gerekmez; cüzdanınız veya kredi kartınız yanınızda değilse bile harcamalarınızı cepten kolayca yapabilirsiniz.

*Mobil Ödeme ile yaptığınız alışverişler için ÖİV ödemezsiniz!

Devamı»

Herkese ÜCRETSİZ Full SİTE. (Joomla,WordPress)

18-06-2011 00:45 44
Web Hizmet » Kampanya

Sitemize üye olarak hemen bu kampanyadan faydalanabilirsiniz. Sizinde 30 saniye içinde bir siteniz olabilir.

Tek yapmanız gereken kampanya sayfamıza girerek içeriğine kurulmasını istediğiniz uygulamayı seçmek, hostingi sepete eklemek ve ücret ödemeden siparişi tamamlamak.

Seçebileceğiniz uygulamalar Joomla veya WordPress'dir. İsterseniz hostu boş olarakta alabilirsiniz.

Kendi geliştirdiğimiz ve DÜNYADA BİR İLK olan otomatik kurulum sistemi ile Aldıgınız hosting anında açılmakta ve seçtiğiniz uygulama otomatik olarak kurulmaktadır.

Herhangi bir alan adınız yok ise ana sayfamızdan online olarak alan adıda satın alabilirsiniz. Alan adınıda bedava almak istiyorum diyorsanız yine sizi düşünüyor alan adınıda bedava veriyoruz. Kampanyalar bölümünde bedava alan adı hizmetimizi inceliyerbilirsiniz.

Hosting paketini sepete eklediğinizde fiyat 0 TL olarak görünecektir ve ödeme sayfasına devam ettiğinizde hostunuz otomatik olarak açılarak uygulama kurulacaktır.

Wordpress sitelerde kurulumdan sonra sitede admin bilgilerini siz yazmaktasınız. Joomla sitelerde ise sipariş son aşamasında admin bilgileri size verilmekte ve mailinizede bir kopyası gönderilmektedir.

Joomla Admin bilgileri standart olarak kullanıcı adı ve şifre: admin dir. http:/www.domainadi.com/administrator/ şeklinde sitenizin admin paneline giriş yaparak şifrenizi değiştirmeyi unutmayınız.

Devamı»

.xxx Uzantılı Alan Adı Satışa Çıktı

21-05-2011 16:35 51
Web Hizmet » Duyuru

Erotik siteler için yeni çıkan .xxx uzantılı alan adları kayıta açıldı. Sitemizde alan adı kaydı online olarak yapılabilmektedir. Sitemizden sipariş geçerek kayıt işlemini yapabilirsiniz. Alan adı sorgulama ve kayıt işlemini www.yoncu.com sitemiz ana sayfasındaki domain sorgulama bölümünden online olarak yapabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için bizimle iletişime geçebilir, sitemiz üzerindeki canlı destekten online olarak bilgi alabilirsiniz.

Devamı»

Ücretsiz Hazır Uygulama Kurulum Hizmeti

01-03-2011 22:23 30
Web Hizmet » Duyuru

Ücretsiz Olarak Kurulum Talebinde Bulunabileceğiniz Uygulamalar
Altta belirtilen uygulamalar sadece Linux sunucularda PHP destekli hostinglere kurulabilir. Kurulum için hosting alımından sonra bize bilgi vererek istediğiniz uygulamanın kurulumunu talep edebilirsiniz. İstek talebinizi bize mail yolu veya destek sisteminden iletmeniz gerekmektedir. Kurulumunuz 1-2 saate kadar tamamlanmış olur ve sitenin admin şifreleri size iletilir.
Hazır uygulama kurulumlarında standart veya özel gösterilen istek temalar ile yapılır. Uygulama kurulumdan sonra sitenin güvenlik, güncelleme, düzenleme, eklenti ve tema kurma ve benzeri giğer uygulaa iç özellikleri ile ilgili destek verilmemektedir.
Her hosting için bir sefer ücretsiz olarak uygulama kurulumu yapılmaktadır. Aynı hosta 2.kurulum taleplerinde 10 TL ücret talep edilmektedir. Farklı firmadaki hostinglere uygulama kurulumlarında 25 TL ücret talep edilmektedir.

WordPress
Dünyanın en yaygın içerik yönetim sistemlerinden (CMS) biridir. Yaygın olarak kullanılmasının temelinde açık kaynak kodlu yapısı, kolay kurulumu ve kullanıcılar tarafından üretilen tema ve eklenti desteği bulunmaktadır.

Joomla
Joomla, ödüllü bir içerik yönetim sistemidir. Basit bir blog sitesinden kapsamlı bir alışveriş sitesine kadar bir çok web sitesini joomla ile yapabilirsiniz.Joomla binlerce tema ve modüle sahiptir.

MyBB

MyBulletinBoard (MyBB) PHP kodlama dili ile yazılmış, MySQL veritabanı ile kullanılan eklentiler ile geliştirilebilen ücretsiz bir forum sistemidir. Güvenlik ağırlıklı güncelleştirilmiş versiyonları ve gönüllü destekçilerin yaptıkları tema ve eklentilerle kullanılabilir.

MK Portal

Mk popüler bir yazılımdır. Birçok forum sistemiyle kolaylıkla entegre edilebilen bu yazılım oldukça rağbet gören bir içerik yönetim sistemidir.

phpBB
Dünya çapında milyonların yüklediği phpBB?, hiç şüphesiz bir topluluk desteği ve oluşumu için kullanılan en popüler forum yazılımdır.

OSCommerce
osCommerce GNU GPL Lisansı altında kullanılabilen açık kaynak kodlu bir e-ticaret çözümüdür. osCommerce yazılım için hiçbir ücret ödemenize gerek kalmadan ürünlerinizi Internet üzerinden satışa sunabilmenize, mağazanızın yönetimini kolayca yapabilmenize olanak sağlar.

PrestaShop
Prestashop kurulumu ve yönetimi kolay olan,dünyanın en iyi açık kaynak kodlu yazılımlarından biridir.Yönetim paneli çok kullanışlıdır.Yüzlerce tema ve modüle sahiptir.Sizde şık ve kullanımı rahat bir e-ticaret sitesine sahip olmak istiyorsanız prestashop tam size göre.

Drupal
Drupal, web tabanlı bir İçerik Yönetim Sistemidir. Drupal ile tek kullanıcılı kişisel sitelerden, çok kullanıcılı topluluk sitelerine kadar her türlü siteyi kolayca yapabilirsiniz. Güçlü tema özellikleri sayesinde sitenizin istediğiniz her köşesini kendi sevdiğiniz şekilde kişiselleştirebilirsiniz.Dünyada oldukça popülerdir.

SMF Forum
Simplemachines, günümüzde en popüler ücretsiz forum yazılımları arasındadır.. Kullanışlı arayüzlere sahiptir.

PHP-Nuke
Php-Nuke, ile yapılmış bir siteyi internette sörf yaparken mutlaka ziyaret etmişinizdir. Portal tarzında yapıya sahip bir yazılım oldukça popülerdir.

Devamı»

Hosting Taşıma ve Kodlama Hizmeti

01-03-2011 22:22 19
Web Hizmet » Duyuru

Firmamızı tercih eden müşterilerimizin sitelerini ek destek paketi ile profesyonel çözüm yolları ile taşıyor, kodlama sorunlarınızı biz çözüyoruz.

Devamı»

Hosting Hizmeti Satın Alana, Alan Adı Transferi Bedava

01-03-2011 22:17 28
Web Hizmet » Kampanya

Hazır Hosting paketlerinden alan müşteriletimizi paket detayında yazan 1-3 adet arası alan adı transfer hizmeti bedava.


Kampanyanın süresi sona ermiştir.

Devamı»

Backorder Nedir, Neden Backorder?

01-03-2011 22:15 04
Web Hizmet » Kampanya


Neden Yöncü Bilişim?
 • Yöncü Bilişim, Dünya'da en ucuz backorder hizmet sağlayıcısıdır.
 • Türkiye'de backorder hizmeti veren yerli ilk kurumdur.
 • Backorder başarılı olan alan adları ilk sipariş geçende kalır, açık artırma yoktur.
 • Backorder olmayan alan adları için ödenen backorder ücretinin tamamı kesintisiz iade edilir

Backorder Nedir?
Backorder, süresi biten alan adlarının otomatik olarak takip edilmesi ve silindiği saniyede kayıt edilmesidir.
Alan adları (domainlerin) silinme günü dahi tam olarak bilinmemesine rağmen firmamız milyonlarca silinen domain isimlerini takip ederek çıkarttığı istatistiklere göre alan adlarının silineceği günü ve saati tespit edebilmektedir.
Sistemimiz, backorder yapılan bir alan adı günde milyonlarca kez sorguluyarak silindiği an kayıt olmasını sağlamaktadır.
Backorder sistemi normal alan adı kaydına göre daha pahalıdır, bunun nedenide sorgulamalarda sunucularda oluşan performans kaybıdır.

Neden Backorder?
Backorder kısaca silinen alan adının otomatik kaydı demektir. Backorder sistemini genelde bir alan adı almak isteyen fakat o alan adının farklı biri tarafından alındıgını gören kişiler yararlanırlar. Bazıları "Neden Backorder?" yapcam ki silinince ben sorgular alırım diye düşünür ama bu genelde mümkün olmaz. Fakat neden; daha önceden kullanılan alan adları google ve diğer arama motorlarında yer aldıklarından, zati mevcut bir giren kitlesi oldugundan hali hazırda bir hit aldığından bu alan adlarını backorder sistemleri zatan takip etmektedir. Bu alan adını siz backorder yapıp almazsanız, silinince aliyim diye düşünürseniz yanılırsınız ve alan adı size daha pahalıya maal olur.
Örnek Olarak: yoncu.com gibi bir alan adını almak istiyoruz diyelim.
Önerilen: Alan adını backorder yaptığınızda silindiği zaman sistem  yoncu.com alan adını alır ve alan adı bizim olur.
Önerilmeyen: yoncu.com alan adını backorder yapılmazsa, düşünce alırım diye beklenirse yoncu.com zaten şuan aktif olan bir alan adı oldugundan %99 silindiğinde bu alan adını bir backorder firması otomatik olarak alacaktır. Siz halen daha yoncu.com alan adını almak isterseniz, alan adını backorder yapan firma ile iletişime geçerek onlardan almalısınız bu alımda açık artırma ile yapılır. Uygun fiyata backorder yaparak alabileceğiniz bir alan adı belkide size bu açık artırmada milyarlar vermenize neden olacaktır.

Devamı»

En Ucuz .co Uzantılı Alan Adı Burada!

01-03-2011 22:13 47
Web Hizmet » Kampanya

En ucuz .co uzantılı alan adı sorgulamak ve hemen online olarak almak için tıklayın, bu yeni uzantıdan sizde yararlanın.

Devamı»

Bedava, Bedava, Bedava HOSTİNG Burada...

01-03-2011 22:11 56
Web Hizmet » Kampanya

50 MB Alan, 1000 MB Aylık Trafik, Linux Server, HTML, Flash, FTP Desteği ve Destek hizmeti içeren plesk panelli hosting Bedava.Kampanya Bitti!
Dilerseniz 0,01 TL'dan başlayan fiyatlar ile kendi limitlerinizi yazarak özel hosting alabilirsiniz: http://www.yoncu.com/ozel_paket_olustur

Devamı»

1841 Uzantı Sorgulama ve Satışı ile Türkiyde Bir İlk...

01-03-2011 22:04 12
Web Hizmet » Yenilik

Yeni anlaşmalar ile yeni alan adı uzantıları ile satışa sunduğumuz uzantı sayısı 1841'den fazladır. Yeni uzantıların ayrıntılarında hangi ülkeye ait olduğu ve satın alma kuralları, belge gerekli ise detaylar sitemizde yer almaktadır.

Tüm uzantıları sitemizin ana sayfasında Tüm Domainler (Göster) linkinden görebilir, Sorgulayabilir ve Online olarak anında satın alabilirsiniz.

Devamı»

3 Yıllık hosting hizmeti alana 1 Yıl Bizden Bedava...

01-03-2011 22:03 36
Web Hizmet » Kampanya

Müşteri memnuniyeti artırma ve hizmet kalitesini yükseltmek amacı ile uzun vadeli hosting hizmet alımlarında özel olarak destek hizmeti sağlanmakta ve indirim uygulanmaktadır.

3 yıl olarak satın aldığınız hostinglerde aynı gün içerisinde +1 yıl olarak tarafımızdan otomatik olarak uzatılmaktadır.

Devamı»

İnsan kaynakları; Satış ve Tasarım Elemanı Aranmaktadır.

01-03-2011 22:02 47
Web Hizmet » Duyuru

Satış Elemanı: Şirket müşterilerimizin memluniyeti ve satış hacmini artırma amacı ile pazarlama ve satış kabiliyeti olan ikna gücü yüksek, diksiyonu iyi olan çalışma arkadaşları aranmaktadır.

Grafik Tasarım: Hızlı düşünebilen photoshop ve flash proffesionel olarak kullanabilen, html ve css bilgisi olan hızlı iş temposuna ayak uydurabilecek çalışma arkadaşları aranmaktadır.

Devamı»

Kredi Kartı ile Alışveriş Aktiflenmiştir. Online Kullanılabilir.

01-03-2011 21:58 22
Genel » Yenilik

Artık online olarak yaptığınız tüm alışverişlerin ödemelerini kredi kartınız ile online olarak yapabilir ve aldığınız hizmetlerin kart ile ödeme sırasında anında aktifliğini sağlayabilirsiniz. Aktif olan hizmetleri üye işlemleri paneli altındaki ilgili menülerden kullanıma bağlayabilirsiniz.

Kredi kartı ile hesabınıza kredi yükleyebilir, daha sonra ödediğiniz bu kredileri kullanarak hizmet satın alabilirsiniz.

Devamı»

Yeni Sitemiz ve Yeni Kampanyalarımız Karşınızda, Kaçırmayınız.

01-03-2011 21:58 20
Genel » Yenilik

Şirketimizin hızla yükselişi ve yoğunluğu nedeni ile yeni sitemize zaman ayıramamıştık. Yeni sitemiz kullanılabilir hale getirilerek yayına alınmıştır. Kısa süre içerisinde eksik olan sayfalarda tamamlanarak stabil ve daha hızlı kullanılabilir hale getirilecektir.

Yeni sitemiz ile gelen özel kampanyalara dikkat etmenizi öneririz. Rekabet tanımayan kampanyalar ile müşteri memnuniyeti ön plana çıkartılmıştır.

Devamı»

Taşındık. Tüm Müşterilerimizi Yeni, Kendi Yerimize Bekleriz.

01-03-2011 21:16 25
Genel » Yenilik

Şirketimizin hızla büyümesi sebebi ile Ümraniye Çarşı’da yer alan büromuz bize yetmemeye başlamış ve Dudullu Keyap’ta kendi yerimize taşınmış bulunmaktayız.

Tüm müşterilerimizi yeni yerimize ziyaret, bilgi veya hizmet alma, bayilik veya özel anlaşmalar için gelebilirler.

Adres menüsünden yeni adres, yol tarifi ve kroki bilgilerini görebilirsiniz.

Devamı»
Yöncü Bilişim
Hizmetlerimiz
Ücretsiz Servisler
Sosyal Medyada Biz
Hesap ve IBAN Numaraları Adres, Telefon ve Kroki Belgeler ve İzinler İnsan Kaynakları Referanslarımız İletişim Bilgileri Ücretsiz Üyelik Destek Sistemi Privacy Policy Sözleşmeler Hakkımızda Kadromuz SSS
Bedava .tk Uzantılı Domain VDS, VPS Sanal Sunucu WhatsApp Business API SSL Güvenlik Sertifikası Alan Adı API ve Bayilik Marka Tescil Hizmeti Web Tasarım Hizmeti Web Hosting Hizmeti Mail Hosting Hizmeti Yeni Alan Adı Kaydı Alan Adı Backorder Alan Adı Transfer Sunucu Kiralama
Hizmetlerde Online Yönetim Üyeler Arası Aktarım Alan Adı Transfer Kilidi A Record IP Yönlendirme Mail ve SMS Hatırlatma Whois Gizlilik Koruma Alt İsim Sunucu Oluşturma Hazır Uygulama Kurulumu Yapım Aşamasında Sayfası İletişim Bilgi Değiştirme DNS Yönlendirme URL Yönlendirme Satılık Sayfası Teklif Sayfası
Destek Merkezi: Yöncü Bilişim Çözümleri Ltd. Şti.
Tel: +90 (216) 99 000 99 - Faks: +90 (216) 344 18 90
Copyright © 2001 - 2022
Yöncü Bilişim Çözümleri bir OSBIL Markasıdır
Osbil Technology Ltd. - Serbest Liman Bölgesi
S.L.B.T. 447, No:435 Gazimağusa KKTC
Yöncü SSL