Üye İşlemleri Alışveriş Sepeti
+90 (216) 99 000 99 Kampanyalar Biz Kimiz?
Reklamını Bildir
Alan Adı Hosting Sunucu Marka SSL Projeler SSS Belgeler BTS Forum
Anasayfa » CDN Content Delivery Network

CDN Content Delivery Network

CDN Nedir?

CDN servisi siteniz içerisindeki resim, css, js gibi sabit içerikli dosyaların ziyaretçiye hızlı gösterilmesini ve bu hizlı gösterim nedeni ile sitenizin de hızlı olmasını sağlayan bir hizmettir.

CDN Siteyi Neden Hızlandırır?

CDN hizmetinde içerik dosyaları ziyaretçinin bulunduğu lokasyona en yakın network/datacenter üzerinden gönderilir bu nedenle erişim çok daha hızlı olur.

CDN Nasıl Çalışır?

Siteniz veya CDN için özel ayırdığınız bir alan adının sie sağlanan özel bir CDN ip adresine yönlendirilmesi ile hizmet sağlanır. Bir ziyaretçinin içeriğe ilk erişiminde içerik CDN sistemine kayıt edilir ve zondaki erişim sağlayan binlerce ziyaretçi için host sunucunuza hiç bir istek gönderilmeden dosyalar ziyaretçiye CDN sistemi üzerinden gönderilir.

CDN Nasıl Aktif Edilir?

Satın alım sonrası aktiflik için sizden site veya ip adresiniz istenir ve sistem kurulumu yapılarak size özel CDN ip adresi sağlanır. IP Adresine yönlendireceğiniz alan adı veya alt alan adı üzerinden geçen tüm içerik CDN sistemine dahil olur.

CDN Özel Destekleri Nelerdir?

CDN sistemi içerisinde ücretsiz SSL sağlanmaktadır. Sistemden geçen tüm trafik saldırıya karşı koruma altındadır. CDN sisteminde trafik kısıtlaması yoktur.

  CDN-1
  CDN-2
  CDN-3
  CDN-4
  CDN Site KapsamıCDN kapsamına alınacak max site adresidir.
 • 1 Adet
 • 10 Adet
 • 100 Adet
  250
Hat KapasitesiGelen hat kapasitesinin üzerinde ise
site erişiminde yavaşlama veya kesinti yaşarsınız.
 • 1 Gbit/s
 • 10 Gbit/s
 • 100 Gbit/s
  1.5 Tbit/s
   Paket KapasitesiGelen paket kapasitesinin üzerinde ise
   site erişiminde yavaşlama veya kesinti yaşarsınız.
  • 100 Bin
  • 1 Milyon
  • 10 Milyon
   100 Milyon
  Özel IP AdresiÖzel ip adreslerini random olarak sitenize erişim için kullanambilirsiniz.
  Bir ip adresinde erişim sorunu olsa dahi diğer ip adresinden erişim sağlanabilir
  ve özel ip adresleri SSL için kullanılabilir.
 • 1 Adet
 • 1 Adet
 • 2 Adet
  3 Adet
   Aylık TrafikWeb sitenizden çekilen veya yüklenen aylık veri miktarıdır.
   Sınırsız
   Sınırsız
   Sınırsız
   Sınırsız
  CDN ÖzelliğiTüm siteniz içeriği için ücretszi cnd sunar.
  Koruma aktifliğinde otomatik sağlanır.
   Ücretsiz SSL DesteğiÖzel IP adresi adedince hizmet kullanımınız süresi boyunca
   talep ettiğiniz sitelere ücretsiz SSL sağlanabilir.
  Telefon Destek Erişimi
  • Uzaktan Yardım ile DestekÖzel veya bölgesel erişim cache gibi sorunlarda uzaktan yardım ile destek
  Web Server Optimizasyon
  • Veritabanı Server Optimizasyon
  Sistem OptimizasyonSistem içerisinde disk, ram, cpu,swap yapısı ayarlanır.
  Gereksiz programlar durdurulur çalışan programlar optimize edilir.
  • Script Hata TespitiSite kodlama hataları tespit edilerek bildirilir.
   Düzenleme talepleri ayrıca ücretlendirilir.
  7/24 Monitör TakibiSunucu ve üzerindeki MySql,Http gibi tüm servisler 7/24 anlık izlenir
  bir erişim sorunu veya hata olduğunda anında müdahale edilir.
  • Script Açık TespitiAçıklar ~%95 oranında tespit ve çözüm sağlanır. %100 Garanti edilmez.
  • Opsiyonel
  Günlük Max Destek Süresi
 • 10 Dakika
 • 1 Saat
 • 4 Saat
 • 10 Saat
   75
   150
   300
   450

  CDN (Content Delivery Network) Sistemi Genel Özellik ve Açıklamaları;

  CDN Özelliği

  CDN özelliği ile sitenize giren ziyaretçiler bulunduğu ülke ve bölgeye göre sınıflandırılarak network üzerinden en yakın yol izlemek üzere ilgili bölgedeki anlaşmalı veri merkezimize yönlendirilir ve bu veri merkezi üzerinden sitenizin içeriğine erişirler. Sitenizde bulunan tüm resim, javascirpt, css gibi sabit içeriğe sahip dosyalar CDN servisimiz sayesinde sunucunuza istek gönderilmeden CDN servisimizce ziyaretçiye gönderilir. Bu sayede sunucunuza gelen istekler ortalama %80 üzerinde azalır ve daha yüksek hit almanızın yanı sıra sitenizin de hızı artmış olur. CDN hizmetinde ziyaretçi ilk erişiminde tüm içerik CDN servisinin önbelleğine alınmış olur ve bundan sonra sitenize giren ziyaterciler sunucunuza erişmeden CDN üzerinden sitenizi görürler.

  DOS Saldırı Engelleme

  Tek bir ip adresinden gelen isteklerin protokol, paket içerikleri ve gelen istek boyutunun karşılaştırılması ile saldırı analizinin yapılarak engellenmesi.

  DDOS Saldırı Engeleme

  Binlerce/Milyonlarca ip adresinden bir hedefe gelen aynı veya benzeri isteklerin protokol ve paket içeriklerinin analizinin yapılarak engellenmesi.

  Shell Yükleme Engeli

  Site veya sunucu içerisine sızmak için zararlı kod içeren dosyaların yüklenmesi ve bu dosyaların çalıştırılmasına karşı tarama ve engelleme.

  IP Gizleme

  Koruma ile sağlanan özel ip adresine siteleriniz yönlenir, bu neden ile sitenizi sorgulayanlar sunucu ip adresinizi göremeyeceklerinden sunucuya saldırı almazsınız.

  Hack Girişimleri Korumaları

  Sitelerde yer alan form alanlarına get/post olarak gönderilen cookie,request ve header verilerinin taranarak analizi ve engellenmesi.

  Şifre Deneme Engellemesi

  Sitelerin admin panellerine ve üye giriş form alanlarına şifreler denenerek şifre bulma, oturum açmaya karşı kademeli engelleme sistemi.

  Spam Konu, Yorum ve İçerik Gönderim Engeli

  Forum veya yorum alanlarına gönderilen spam metin içeriklerine karşı engelleme, botlar tespiti ve kalıcı engellleme.

  Otomatik Üye Olma Bot Engeli

  Sitenizin üyelik formunun sahte kullanıcılar/botlar tarafından otomatik doldurularak spam üyelik oluşturmaya karşı engeller.

  Script Spam Mail Açıkları

  Özellikle WordPress vb. sitelerin tema ve eklentilerinde görünen zararlı içeriklerin hostunuza yüklenmesi ile sitelerin spam reklam mailleri göndermesini sağlayan dosyaların çalıştırılmasına karşı engellemeler.

  SQL Injection

  Sitenizde sql injection açıkları var ise bu açıklar ile sitenizin hacklenmesine neden olarak kodların requrst methotları ile sitenize gönderilirken taranması ve zararlı kodların gönderilkmesinin engellenmesi.

  Özel IP Adresi

  Sunucunuz veya hostunuzun gerçek ip adresinin gizlenerek ziyaretçilere farklı ip adresi gösterilir. Her koruma için size özel ip adresi sağlanır ve bu ip adresine ping atılamaz. Site bazlı korumalarda sağlanan özel ip adresi SSL içinde kullanılabilir, SSL için ayrıca ip alınması gerekmez.

  Ram Cache Optimize Sistemi

  Sitenizde çok kullanılan Resim,Js,Css,Xml,Txt,Swf gibi sabit içerikli dosyaların koruma sistemi tarafından cache (geçici hafıza) ile sağlanarak her ziyaretçinin bu dosyaları sitenizden tekrar tekrar çağırmasını engeller ve ram üzerinden +50 kat hızlı olarak ziyaretçiye gösterilmesini sağlar.

  Cache ile Koruma Karşılama

  Sitenizin session içermeyen sabit sayfalarına gelen yoğun isteklerin cache (geçici hafızada) saklanarak istekler sunucunuza gönderilmeden ziyaretçiye cache üzerinden istek gösterilir.

  Site Trafik(Bandwidth) Düşürme

  Cache sistemleri sayesinde sitelerinizin trafiği %60'dan daha fazla bir oranda düşer ve hosting/sunucu hizmetlerinizde trafik sıkıntısı yaşamazsınız.

  +10 Kat Hızlanma Garantisi

  Sitelerin cache üzerine alınan dosyaları sayesinde bu dosyaların en az 10 hat hızlanması sebebi ile sitenizin daha hızlı açılması garanti edilir.

  Zararlı Bot Engelleme

  Google,Yahoo,Yandex,Msn gibi güvenli botlar dışında sitenizi tarayarak bilgi çekmek isteyen botlar engellenerek siteniz gereksiz trafiklerden temizlenir.

  HTTP Protokol Kuralları

  Yöncü Bilişim© Tarafından özel olarak oluşturulmuş 1.000`den fazla http protokol kuralı ile tüm Request/Respons verileri içerisinde yer alan Header, Post, Get, Cookie, Body bilgileri en ince detayları gözetilerek taranır ve zararlı hiç bir istek sitenize gönderilmez.

  Akıllı Öğrenebilir Engelleme Sistemi

  Gelen yeni türdeki saldırıları sistemimiz otomatik olarak analiz eder ve saldırıyı engeller. Ayrıca bu yeni tür saldırı özelliklerini sistem hafızada tutar ve gelecek bir sonraki benzeri saldırıda öğrenme ile zaman kaybetmeden anında engeller. Buna ek olarak engellenen her saldırıda sistemimiz saldırıyı engellemiş olsa dahi gelen istekleri inceleyerek ek koruma özellikleri oluşturarak kendini geliştirir.

  Saldırı Yönlendirme

  1 Gbit/s üzeri gelen saldırılarda network uzmanlarımız gelen paketlerin içeriğini inceler ve kaynağı tespit edilen saldırılar geri yönlendirilerek saldırının kaynağı imha edilir ve yavaşlatılır. Kaynağı tespit edilememesi durumunda ise gelen saldırılar ülkemiz aleyhine yayın yapan sitelere yönlendirilmektedir.

  Yöncü Bilişim
  Hizmetlerimiz
  Ücretsiz Servisler
  Sosyal Medyada Biz
  Hesap ve IBAN Numaraları Adres, Telefon ve Kroki Belgeler ve İzinler İnsan Kaynakları Referanslarımız İletişim Bilgileri Ücretsiz Üyelik Destek Sistemi Privacy Policy Sözleşmeler Hakkımızda Kadromuz SSS
  Bedava .tk Uzantılı Domain VDS, VPS Sanal Sunucu WhatsApp Business API SSL Güvenlik Sertifikası Alan Adı API ve Bayilik Marka Tescil Hizmeti Web Tasarım Hizmeti Web Hosting Hizmeti Mail Hosting Hizmeti Yeni Alan Adı Kaydı Alan Adı Backorder Alan Adı Transfer Sunucu Kiralama
  Hizmetlerde Online Yönetim Üyeler Arası Aktarım Alan Adı Transfer Kilidi A Record IP Yönlendirme Mail ve SMS Hatırlatma Whois Gizlilik Koruma Alt İsim Sunucu Oluşturma Hazır Uygulama Kurulumu Yapım Aşamasında Sayfası İletişim Bilgi Değiştirme DNS Yönlendirme URL Yönlendirme Satılık Sayfası Teklif Sayfası
  Destek Merkezi: Yöncü Bilişim Çözümleri Ltd. Şti.
  Tel: +90 (216) 99 000 99 - Faks: +90 (216) 344 18 90
  Copyright © 2001 - 2022
  Yöncü Bilişim Çözümleri bir OSBIL Markasıdır
  Osbil Technology Ltd. - Serbest Liman Bölgesi
  S.L.B.T. 447, No:435 Gazimağusa KKTC
  Yöncü SSL