Üye İşlemleri Alışveriş Sepeti
+90 (216) 99 000 99 Kampanyalar Biz Kimiz?
Alan Adı Hosting Sunucu Marka SSL Projeler SSS Belgeler BTS Forum
Anasayfa » Yardım » Microsoft Outlook 365 Mail Kurulumu

Microsoft Outlook 365 Mail KurulumuMicrosoft 365 Outlook Mail Kurulumu anlatımımız aşağıdadır.

Microsoft Outlook 365 'de alan adınıza özel mailleri nasıl açabileceğiniz anlatılmıştır. Aşağıdaki adımları sırasıyla ve doğru bir şekilde uygulamanız halinde firmamızdan aldığınız alan adı veya hosting hizmetindeki mail servislerini kullanabilirsiniz.


Hesabımı kendim ayarlamak istiyorum seçeneği ile devam ediniz. Hesap bilgilerinizi yazınız.
POP ve IMAP olmak üzere iki çeşit hesap türü vardır.  POP seçtiğinizde gönderilen mailler, silinen mailler vb tüm mail işlemleri kurulan bilgisayarda saklanır. Sunucuda mail saklanmaz. IMAP seçeneğinde ise mailin kopyası hem sunucuda hem de kurulum yapmış olduğunuz bilgisayarda saklanır. Mail sunucusu ile outlook programınız eş zamanlı çalışır. Outlook programı üzerinden silinen mailler mail sunucusundan da silinir. IMAP seçeneği mail sunucusuyla eş zamanlı çalıştığından dolayı mobil cihazınızdan mail hesabınızı açmanız halinde mevcut gelen kutunuz, silinen mailler, gönderilen mailler gibi tüm mailler mobil cihazınızla da senkronize edilir. Mobil cihazından silinen mailler tüm mail hesabı açtığınız oturumlardan ve mail sunucusundan silinir. 

Öncelikle oluşturacağınız mailin hesap türünü seçiniz. POP mail türünü SSL'siz/Korumasız kullanmak isterseniz gelen ve giden sunucu değerleri bu şekilde olmalıdır.Parolanızı giriniz ve mailinizi ekleyiniz.


 Microsoft Office Outlook 365 programında bulunan "Dosya" menüsünden "Bilgi" kısmından "Hesap Ayarları" düğmesine tıklayınız. 

"Hesap Ayarları" düğmesine tıkladığınızda açılan "Hesap Ayarları..." kutucuğuna tıklayınız.
Hesabımı kendim ayarlamak istiyorum seçeneği ile devam ediniz.Seçeneklerden POP'u seçiniz.
 Oturum açmayı güvenli bağlantı sağlayabilmemiz için SSL ile bağlantı kurunuz.

POP ayarında SSL'li olarak mail eklenmiştir.Diğer bağlantı türü olan  IMAP seçeneğinde ise yapılandırmalar aşağıdaki gibidir.IMAP mail seçeneğini SSL'siz kullanmak için Bağlantı Noktası bölümünü aşağıdaki yazılan değerleri yazınız.

Oturum açmayı güvenli bağlantı sağlayabilmemiz için SSL ile bağlantı kurunuz.


Yöncü Bilişim
Hizmetlerimiz
Ücretsiz Servisler
Sosyal Medyada Biz
Hesap ve IBAN Numaraları Adres, Telefon ve Kroki Belgeler ve İzinler İnsan Kaynakları Referanslarımız İletişim Bilgileri Ücretsiz Üyelik Destek Sistemi Privacy Policy Sözleşmeler Hakkımızda Kadromuz SSS
Bedava .tk Uzantılı Domain VDS, VPS Sanal Sunucu WhatsApp Business API SSL Güvenlik Sertifikası Alan Adı API ve Bayilik Marka Tescil Hizmeti Web Tasarım Hizmeti Web Hosting Hizmeti Mail Hosting Hizmeti Yeni Alan Adı Kaydı Alan Adı Backorder Alan Adı Transfer Sunucu Kiralama
Hizmetlerde Online Yönetim Üyeler Arası Aktarım Alan Adı Transfer Kilidi A Record IP Yönlendirme Mail ve SMS Hatırlatma Whois Gizlilik Koruma Alt İsim Sunucu Oluşturma Hazır Uygulama Kurulumu Yapım Aşamasında Sayfası İletişim Bilgi Değiştirme DNS Yönlendirme URL Yönlendirme Satılık Sayfası Teklif Sayfası
Destek Merkezi: Yöncü Bilişim Çözümleri Ltd. Şti.
Tel: +90 (216) 99 000 99 - Faks: +90 (216) 344 18 90
Copyright © 2001 - 2024
Yöncü Bilişim Çözümleri bir OSBIL Markasıdır
Osbil Technology Ltd. - Serbest Liman Bölgesi
S.L.B.T. 447, No:435 Gazimağusa KKTC
Yöncü SSL