Üye İşlemleri Alışveriş Sepeti
+90 (216) 99 000 99 Kampanyalar Biz Kimiz?
Reklamını Bildir
Alan Adı Hosting Sunucu Marka Web Tasarım SSL SSS Belgeler BTS Forum
Anasayfa » Sık Sorulan Sorular » Web Site Trafiği Nedir?

Web Site Trafiği Nedir?Web site trafiği o anda web sitenizde kullanılmakta olan veri transferleridir. Bir başka deyişle bant genişliği (Bandwidth) olarak adlandırılır.
Örneğin; web sitenizden herhangi bir download işleminin yapılması, bir resmin yada yazının gösterilmesi veya ziyaretçilerin sayfalarınızı ziyaret etmesi gibi işlemler aylık bant genişliğinizden harcamanız anlamına gelir.
Web site trafiğinin oluşturulma sebebi web sitelerinin sunucuları zorlamaması veya sunucular için yorucu işlemler oluşturmaması için düşünülmüş veri transfer sınırlamamasıdır.
Aylık veya günlük belirli oranlarda ziyaretçi sağlamanız web sitenize sabit trafik yaratmanız anlamına gelir.
Bir web sitesi aylık trafiğini aştığı anda, sınırı aşılan trafik limiti nedeni ile web sitesi ulaşılamaz hale gelir.
Bu neden ile aylık trafik limitinize göre web sitenizi dizayn edip ziyaretçi stratejilerini buna oranla geliştirmelisiniz.
Bunlara rağmen bütün web siteleri aylık trafik gereksimine ihtiyaç duyarlar. Çünkü Alexa veya Google arama motoru gibi internet üzerinden arama yaptıran firmaların web sitenize puan/hit verme algoritmalarından bir çoğu bunlara göre geliştirilmiştir.
Eğer arama motorlarından hit almak ve arama sonuçlarında web sitenizi üstlerde çıkarmak istiyorsanız web sitenize trafik sağlamalısınız.
Bir diğer değişle trafik sitenizden ziyaretcilerin indirdiği veri boyutudur.
Örnek olarak sitenize 1 GB boyutunda bir filim attını ve sitenize giren biri bu bilmi indirdi veya izlediği zaman trafiğiniz 1 GB azalmış olacaktır.

Yöncü Bilişim
Hizmetlerimiz
Ücretsiz Servisler
Sosyal Medyada Biz
Hesap ve IBAN Numaraları Adres, Telefon ve Kroki Belgeler ve İzinler İnsan Kaynakları Referanslarımız İletişim Bilgileri Ücretsiz Üyelik Destek Sistemi Privacy Policy Sözleşmeler Hakkımızda Kadromuz SSS
Bedava .tk Uzantılı Domain SSL Güvenlik Sertifikası Alan Adı API ve Bayilik Marka Tescil Hizmeti VDS, VPS Sanal Sunucu Web Tasarım Hizmeti Web Hosting Hizmeti Mail Hosting Hizmeti Yeni Alan Adı Kaydı Alan Adı Backorder Alan Adı Transfer Sunucu Kiralama
Hizmetlerde Online Yönetim Üyeler Arası Aktarım Alan Adı Transfer Kilidi A Record IP Yönlendirme Mail ve SMS Hatırlatma Whois Gizlilik Koruma Alt İsim Sunucu Oluşturma Hazır Uygulama Kurulumu Yapım Aşamasında Sayfası İletişim Bilgi Değiştirme DNS Yönlendirme URL Yönlendirme Satılık Sayfası Teklif Sayfası
Destek Merkezi: Yöncü Bilişim Çözümleri Ltd. Şti.
Tel: +90 (216) 99 000 99 - Faks: +90 (216) 344 18 90
Copyright © 2001 - 2021
Yöncü Bilişim Çözümleri bir OSBIL Markasıdır
Osbil Technology Ltd. - Serbest Liman Bölgesi
S.L.B.T. 447, No:435 Gazimağusa KKTC
Yöncü SSL